(L)GrupHepsi(L)

Aşağa gitmek

default (L)GrupHepsi(L)

Mesaj tarafından Tipsiz_EviLL Bir Cuma Ocak 04, 2008 12:49 am

Eren BAKICI


1984 te İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünde orta öğretim ve liseyi bitirdi.Aynı okulda Modern Dans eğitimi görüyor. ****** Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesinin sergilediği oyunlarda altı yıl boyunca rol aldı. Londra da Urdang Dance Academy de ve Budapeşte Dans okulundaeğitim aldı. Dans grubu ; Dans ; ile Çin'de Ülkemizi temsil etti. Reklam jingleları seslendirdi. Britney Spears ve Michel Jackson gibi dünya yıldızlarıyla çalışan Selatin Kara yla bir aylık workshop çalışması yaptı.Yıldızların altında müzikalinde sahne aldı.


Cemre KEMER

1985 te İstanbul'da doğdu. Mİmar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünde ortaöğretimin ve liseyi bitirdi. Aynı okulda Klasik Bale eğitimine devam ediyor. ****** Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesinin sergilediği oyunlarda beş yıl boyunca rol aldı. Kliplerde oyunculuk yaptı. Reklam jingle leri seslendirdi. Özel şan ve piyano dersleri aldı.


Yasemin YÜRÜK

1986 da İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünde ortaöğretim ve liseyi bitirdi. İstanbul üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünde Klasik Bale eğitimini sürdürüyor. ATATÜRK Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesinin sergilediği oyunlarda üç yıl boyunca rol aldı. Özel şan ve piyano dersleri aldı. Reklam jingle leri seslendirdi. Tiyatro dersleri aldı.Gülçin ERGÜL

1985 te İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümde o ortaöğretim ve liseyi bitirdi. Aynı okulda Modern Dans eğitimine devam ediyor. ****** Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi nin sergilediği oyunlarda yedi yıl boyunca rol aldı.Reklam jingle larıseslendirdi. Özel şan piyano ve Hip Hop dans dersleri aldı. ATATÜRK Kültür Merkezi Çocuk Korusunda yer aldı.

Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow

HEPSİ RÖPORTAJ....

Eren
* Çok yoğun bir hayat yaşıyoruz. Tek başıma kalmayı çok seviyorum ve hiç sıkılmıyorum. Çocukluğumdan beri bu hep böyle...

* Yalnızken müzik dinlerim; çocukken de aynıydım. O dönemde kasetlerim, CD'lerim yoktu. Evde babamın caz ve klasik müzik kasetlerini dinlendirdim. Anneme film kiralatıp onları izlediğim de olurdu. Hiç sıkılmazdım, şimdi de bunları yapıyorum. Evde yalnız kaldığım zaman film izliyorum ya da tek başıma sinemaya gidiyorum. Aslında çok sessiz sakin biri değilim.

* İnsan kendini yalnız bırakmaya zaman ayırmalı. İnsanlar bazı zamanlarda yalnız kalabilmeli, kendini dinleyebilmeli. Çünkü o zamanlarda beyin ve beden depolanıyor.

* Ailemle yaşıyorum, kendi evim de var. Okulumun uzak olması ve çok erken saatlerde okulda olmam gerektiği için bir arkadaşımla eve çıktım. Uyumayı çok sevdiğim için arkadaşımla kalmayı tercih ettim.

* Karamsar biri değilim. Aksine bana Pollyanna bile derler. "Çok iyi niyetlisin. Her şeye gülme" derler... Çok dışa dönük bir insanım rol yapmaktan nefret ederim. Kolumdaki dövmede 'be yourself' (kendin ol) yazılı. Herkesin okuyabileceği şekilde yazdırdım; karşımdaki konuşurken bu yazıyı görsün ve 'kendi gibi olmayı' hatırlasın diye...

Gülçin
* Aldatılmaktan tabii ki korkuyorum. Ama aynı zamanda buna çok da hazırlıklıyım. Herkes herkesi her an aldatabilir. Paranoya derecesinde şüpheci davranmamak gerekiyor. Realist de olmak lazım...

* İnsan bir ilişkide aradığını bulamıyorsa, alışkanlığa dönüştüyse ya da başka birine aşık olduysa aldatabilir. Ama bu sırada eşinden de vazgeçmek istemiyorsa çok eşliliği de seçebilir. Biri yeni aşkı, diğeri de eşi... Erkeklerin kandırılması çok kolay. Erkeklerin zayıf noktalarını hepimiz biliyoruz. Bazı kaçamaklar onlar için aldatma bile sayılmıyor. Kadınlar ise duygusallık arıyor.

* Aldatıldığıma eminim! Tek eşliliğe inanmıyorum. Ama ben tek eşliliği tercih ediyorum. Hiç kimsenin
doğasında tek eşlilik yok. Bir insanın hayatı boyunca farklı sevgilileri oluyorsa ya da tanıştığı ilk kişi ile evlenmiyorsa zaten bu tek eşli olmadığını ve başkasını sevebildiğini gösterir. Sadece penguenler tek eşlidir.

* Benim için en önemli şey erkek arkadaşımın dürüst olması. Aldatırsa 'affedebilir miyim' bilmiyorum. Saygı duyarım, belki kabul edebileceğim bir şey olabilir ama önemli olan söylemesi. Söylemiyorsa çok farklı davranırım.

Cemre
* Hiç kimse bana olgun bir kadın gibi davranmıyor. Bana her an her şeyi yapabilecek bir deli gibi davranıyorlar. Halbuki bu kadar deli değilim.

* Çekimlerde "Biraz daha seksi olmaya çalış" dedikleri zaman olgun bir kadın olmuşum diyebilirim. Şu anda bana "Biraz daha seksi bakmalısın" deniliyorsa anlıyorum ki, daha olgun bir kadın olamamışım. Ama genel anlamda büyüdüm, büyüyorum.

* Kadın olduğumu hissettiğim zaman işime devam ediyor olacağım. Farklı bir konsepte bürünüp yine 'Hepsi' olarak devam edeceğiz. Mutlaka çocuğum olmasını da istiyorum. Kadın olduğumda iyi bir ailem de olacak. Hep bunun hayalini kuruyorum.

* Annemin kucağına 40 yaşıma geldiğimde de oturmak isterim. Kaç yaşında olursam olayım her zaman annemden bu ilgiyi bekleyeceğim. Mutlaka sevdiğim insanlar benimle ilgilenmeli.

* Duygusal olarak çok kuvvetli görünürüm ama içimin parçalandığı zamanlar olur. Dışarıya hiç öyle görünmem.

Yasemin
* Son olarak 16 ay önce aşık oldum. İlk görüşte aşk diye bir şey olmadı. Hatta ondan nefret etmiştim. Yumurtayı hiç sevmediğim halde yumurta ile ilgili bir espri yapmıştı bana... Onu tanıdıkça dış görünüşün değil, iç güzelliğin önemli olduğunu anladım. Eskiden bir erkeğin çok yakışıklı olması benim için önemliydi. Şimdi sadece insan olsun yeter. Tecrübelerimden çok şey öğrendim.

* Zor bir işim var ve o da bana ayak uydurması gerektiğini kabul ediyor. Bu bile benim için önemli. Destek olunca her şey daha kolay oluyor. Seni her türlü kabul eden ve her zaman yanında olan bir adamla berabersen gerçek aşkı yaşıyorsun demektir.

* İlk aylarda ayaklarım yerden kesildi. Sonra 'dur ne yapıyorsun bir işin var senin' dedim... 1-2 ay sonra her şey düzene girdi. Her gün görüşüyoruz ama buluşmadan önce hâlâ benim karnım ağrıyor.

* Bir erkeğin ses tonu beni etkileyebilir. Çoğu erkek temizliğine ve bakımına özen göstermiyor. Ellerine, yüzüne ve dişlerine dikkat etmeyen bir erkekle asla beraber olamam. İyi bir aile yaşamının olmasını isterim. Ne sürekli gece kulüplerine gidip eğlensin ne de asosyal olsun. İkisinin dengesini kurması çok önemli. Onun yanında kendimi güvende hissetmem için düzenli bir hayatının olması lazım.

* O beni aldatırsa ya da ben onu aldatırsam ilişkimiz biter. Ama ikimizin de böyle bir olayla karşılaşacağımızı sanmıyorum. O güveni bana verdi. Yaptığı her şeyden haberim oluyor

Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow

HEPSİ RÖPORTAJ....

Hepsi'nin 'Aşk' Sırları
Cemre "Hiç reddedildin mi?" sorusuna "Hayır reddedilmedim, çünkü hiç teklif etmedim.Her zaman bana teklifler geldi." diye yanıtlıyor."Peki bir sevgilin var mı?" sorusunada "Hayır, şuan için birisi yok." cevabını veriyor. Gülçin'e "Reddedildin mi?" sorusunu yönelttiğimizde "Evet reddedildim." diyor."Şuan sevgilin var mı?" sorusunada "Hayır şimdilik öyle biri hayatımda yok" cevabını veriyor. Eren'e "Reddedildin mi hiç?" diye soruyoruz "Hayır reddedilmedim ama çok reddettim" diye cevaplıyor."Şuan biri var mı?" diye sorduğumuzda "Evet sevgilim var ve onu çok seviyorum" diyor. Yasemin'e "Hiç reddedildin mi?" sorusunu yönelttiğimizde "Evet reddedildimde reddettim de." cevabını alıyoruz."Şuan biri var mı?" sorusunada "Evet var." cevabını veriyor. HEPSİ'YLE RÖPORTAJ Sizi tanımakla başlayalım...Eren: 21 yaşındayım. Ortaokul ve liseyi Mimar Sinan Üniversitesi Klasik Bale Bölümü'nde okudum. Şimdi de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü'nde öğrenciyim. Yasemin: 19 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nde ilk yılım. Ortaokul ve liseyi diğer arkadaşlarım gibi Mimar Sinan Üniversitesi Klasik Bale Bölümü'nde okudum. Gülçin: 20 yaşındayım. Mimar Sinan Üniversitesi'nde bale okuduktan sonra üniversitede modern dans bölümüne geçtim. Cemre: Ben de 20 yaşındayım. Ortaokuldan beri Mimar Sinan Üniversitesi'nde klasik bale eğitimi alıyorum. Şimdi de ikinci sınıftayım. Böyle bir vokal grubu kurma fikri nasıl ortaya çıktı?Eren: Dört-beş yıldır her hafta cuma günü Cemrelere gidiyorduk. Yabancı kız ve erkek gruplarının hayranıydık. Özellikle de Back- street Boys'a bayılıyorduk. Onlarla yatıp kalkıyorduk. Şarkılarını ezberleyip Cemre'nin evinde küçük konserler veriyorduk. O evi seçmemizin nedeni de Cemre'nin annesinin mesleğinin menajerlik olmasıydı. Onun annesinin dikkatini çekmek için elimizden geleni yapıyorduk. "Bize albüm yapın" diye ısrar ediyorduk. Cemre: Annem belki bizim farkımıza varır diye bekleyip durduk. O da sürekli "Daha çok küçüksünüz. Sabredin" diyordu. Bekledik, oldu. Şimdi menajerliğimizi o yapıyor zaten. Grubun adı neden Hepsi?
Cemre: Çünkü biz bütünüz.

Gülçin: Daha da açarsak; hepsi akademik bale temelli dansçılar, hepsi dans ediyor, hepsi şarkı söylüyor, hepsi arkadaş, hepsi birlikte büyüdü. Neden R&B'yi tercih ettiniz? Pop müzik yapmanız belki albüm satışlarınızı daha yükseltebilecek bir seçenek olurdu.Gülçin: Yıllardır bu müziği dinliyoruz. Vokal yapmayı seviyoruz ve R&B de bizim vokal anlayışımızı içeren bir müzik tarzı. Yapmak istediğimiz tek müzik R&B idi. Böylece Türkiye'deki ilk R&B albümünü de biz yapmış olduk. Çocukluk hayalimiz gerçek oldu. "Sözler gençlerin ağzına takılabilecek cinsten"Bale eğitiminden sonra bu tür müzik ile dans etmek zor oldu mu?Eren: Hayır. Hem klasik hem de modern dans eğitimi almış olmak bizim için avantaj. Bu yüzden R&B yaparken zorlanmıyoruz. Ama bu tarz dansı daha iyi yapabilmek için koreograflarla çalıştık. Klibe Candaş Baş'la hazırlanmıştık. Şimdiki koreografımız ise Fulya Güney. Klipteki ve albüm kapağındaki kıyafetleriniz de tam yabancı kliplerde gördüğümüz R&B sanatçıları gibi. Günlük hayatta da böyle mi giyiniyorsunuz, yoksa bu pazarlama için yapılan bir taktik mi?Yasemin: Tüm kıyafetlerimizi Ümit Ünal hazırlıyor. Günlük hayatta fotoğraflardaki gibi çok farklı giyinmiyoruz. Gardırobumuz spor kıyafetlerle dolu. Album çekimleri için topuklu ayakkabı giyelim dedik ama yürümeyi beceremedik. Spor ayakkabı yerine topuklu ayakkabı giyince komik görünüyoruz. Çıkış parçanız "Olmaz Oğlan"ın nakaratı "Hiç bana bakma olmaz oğlan / Sen kendine ısmarlan / Hiç bana bakma olmaz oğlan / Başkasına yuvarlan". Siz de böyle sözler kullanıyor musunuz muhabbetlerinizde?Cemre: Aynısı olmasa da bunlara benzer laflar kullanıyoruz. Bu albümde bizim yaşlarımızdaki genç kızların günlük hayatta kullandığı laflar var. Albümdeki sözlerden pek çoğu dinledikçe gençlerin ağzına takılabilecek cinsten. Şu sıralar hangi sanatçıları takip ediyorsunuz?Cemre: Blue, Jennifer Lopez ve Usher. Onların sadece albümlerini değil kliplerini ve sahne şovlarını da takip ediyoruz. Bir araya gelip saatlerce konser kaseti izliyoruz. Dans çalışıyoruz. Albüm için hem şan hem de dans dersi aldık. Okuldan çıkar çıkmaz yine prova yapıyoruz. "Hocalarımızın bizi görmek istediği yer AKM sahnesi, konser sahnesi değil"Sizin şarkılarınızın Türkçe olmasının dışında diğer R&B parçalarından ne farkı var?Gülçin: Türk ağırlıklı R&B yapmaya çalıştık. R&B'ye güzel tatlar kattık. Yurtdışında Hint müziğini bile R&B ile karıştırdılar. Biz de bazı parçalarımızda darbuka, ney ve tef kullandık. Bir parçamızda da tango ile R&B'yi birleştirdik. Yasemin: Albümde R&B altyapısı var ama bizi Türklerin dinleyeceğini unutmadık. Parçaları ne kadar Batı gırtlağında okumuş olsak da içine Doğu'dan da bir şeyler eklemeyi ihmal etmedik. Hocalarınız ne diyor bu tip bir albüm yapmanıza? Tepki gösterenler var mı?Gülçin: Albüm henüz çıkmadığı için çoğu olayın farkında değil. Açıkçası onların tepkilerinden korkuyoruz. Klasik bale eğitimi aldıktan sonra böyle bir iş yapmamızı eleştirebilirler. Onların bizi görmek istedikleri yer konser sahnesi değil, AKM sahnesi çünkü. Eren: Klasik bölümdeki insanların modern şeylere bakış açıları dar. Klasik balenin dışında pek bir şey yapmamızı istemiyorlar. Biz bir de üstüne R&B albümü yaptık. Türkçe albüm tamam. Peki ilerisi için İngilizce bir albüm projesi var mı?Yasemin: Evet. Bize özgü müzik aletlerini katarak İngilizce R&B albümü yapmak istiyoruz. Hatta bunun için İngilizce derslerine başladık bile.

Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow

HEPSİ RESİMLERİ....avatar
Tipsiz_EviLL
Normal Üye
Normal Üye

Ruh Hali : 1
Kadın Mesaj Sayısı : 328
Nerden : cehennem kaTından..
Teşekkür : 0
Rep Puanı : 40370

Kayıt tarihi : 30/12/07

Kullanıcı profilini gör http://sonokta.yetkinforum.com/profile.forum

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: (L)GrupHepsi(L)

Mesaj tarafından Mahra-i Beka Bir Cuma Ocak 04, 2008 12:54 am

İlk fan clup hayırlı olsun .... halay
avatar
Mahra-i Beka
Admin
Admin

Ruh Hali : 9
Erkek Mesaj Sayısı : 1276
Yaş : 27
Nerden : SoNokta Kampından
Teşekkür : 9
Rep Puanı : 41774

Kayıt tarihi : 01/11/07

Kullanıcı profilini gör http://sonokta.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: (L)GrupHepsi(L)

Mesaj tarafından Tipsiz_EviLL Bir Cuma Ocak 04, 2008 12:59 am

muhaa ...eLaLem ne derse desinn hadieee hadeee daha çok yapıcam fun cLup.. cool
avatar
Tipsiz_EviLL
Normal Üye
Normal Üye

Ruh Hali : 1
Kadın Mesaj Sayısı : 328
Nerden : cehennem kaTından..
Teşekkür : 0
Rep Puanı : 40370

Kayıt tarihi : 30/12/07

Kullanıcı profilini gör http://sonokta.yetkinforum.com/profile.forum

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: (L)GrupHepsi(L)

Mesaj tarafından Mahra-i Beka Bir Cuma Ocak 04, 2008 1:03 am

Tipsiz_EviLL demiş ki:muhaa ...eLaLem ne derse desinn hadieee hadeee daha çok yapıcam fun cLup.. coolyapma abi Hade bakalımmm ... yapma abi
avatar
Mahra-i Beka
Admin
Admin

Ruh Hali : 9
Erkek Mesaj Sayısı : 1276
Yaş : 27
Nerden : SoNokta Kampından
Teşekkür : 9
Rep Puanı : 41774

Kayıt tarihi : 01/11/07

Kullanıcı profilini gör http://sonokta.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz